• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • İSTEDİĞİN YERE PARK ET VE YAŞA
  • İMARA TAKILMA İSTEDİĞİN YERDE YAŞA
  • HAFİF ÇELİK GÜVEN VERİR
  • İSTEDİĞİNİZ MODELİ BERABER PLANLIYALIM
  • HAYATI İSTEDİĞİN YERDE YAŞA
  • İMAR SORUNU OLMADAN : PARK ET VE YAŞA
  • HAFİF ÇELİK EV : ÇOK GÜVENLİ
  • BEĞENDİĞİNİZ MODELİ BERABER PLANLIYALIM
TINY HAUSE


Tiny House Türkiye’de yasal mı?


 
 Karavan tarzı araç olarak tanımlanan Tiny House ruhsatlı ve plakalı yasal bir araç olduğundan Karayolları Yönetmelik hükümlerine tabidir.
 
 Dolayısıyla Tiny House Türkiye’de bir yapı olarak değil konulduğu yerde park etmiş bir araç kapsamında tanımlanır. Bu nedenle herhangi bir yapı imar iznine tabi tutulmamıştır ve gerektirmez.
 Karavan nitelikleriyle Karayolları ilgili biriminden ruhsat ve plaka çıkartmanız yeterli olacaktır.
 Tiny House karavan aracınızı dilediğiniz yere park eder ve istediğiniz süre kalabilirsiniz. Özel arazilere park etmemeye özen göstermenizi öneririz.
Tiny house üretici firmalar tekerlekli ev modeline uygun farklı tasarımlarda evler imal ederek kullanıma sunmaktadır. ‘ Tiny house yasal mı?’, ‘İmar izni gerektirir mi?’ tarzı sorular doğal olarak merak edilmektedir.


 Sabit tasarıma sahip olmayan tiny house yasal olarak imar iznine tabi değildir.
 Tekerlekli araç olduğundan Karayolları yönetmeliklerine tabidir. Karayolları araç kurallarına uygun tiny house modelleri imar izni gerektirmeden sahip olduğunuz arsaya park edilerek kullanılabilir.
 Tiny House Modelleri Kışa sürede tüm Türkiye’de yaygınlaşan Tiny House modelleri küçük ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini süslüyor.

 Çok sayıda öne çıkan tasarımın bulunduğu tiny house modelleri üretim şekline göre tekerlekli ve tekerleksiz olarak iki kategoriye ayrılıyor. Genel tasarım farkları bu iki model üzerinden geliştiriliyor. Tekerlekli tiny house modelleri için yer değiştirme özelliği oldukça önemli. Özel tekerlek bağlantılarının yapılacağı akslar mühendislik hesaplamalarıyla yapılıyor ve Karayolları Genel Müdürlüğü kriterlerinde ruhsata tabi tutuluyor.


 Tekerlekli tiny house modelleri ve fiyatları bu kriter nedeniyle uzaktan bakıldığında yüksekmiş gibi gelebilir ama endişe edecek bir durum bulunmuyor.

 Çünkü ruhsat alanında uzmanlaşmış tiny house modelleri için özel tekerlekli taşıyıcı geliştirir AKBEY TİNY HAUSE. Yaygınlaşan bu hizmet firmalarıyla tekerlekli tiny house modelleri oldukça ekonomik fiyatlarla üretilebiliyor.AKBEY TİNY HAUSE 


Taynhause Türkiye Tiny House Tiny House kaç m2 Mooble House şikayet Tiny House Dorse Fiyatları Tiny House zekeriyaköy Plakalı Tiny House Tosbag Tiny House fiyatları
  
69 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.531718.6060
Euro18.310418.3838
Referanslar